80% POLAKÓW WYBIERA NUMER 37. A WY?

Posted on Listopad 08, 2016, 10:33 am
FavoriteLoadingAdd to favorites 3 mins

Czy zastanawiało Was kiedyś dlaczego liczba 37 jest najpopularniejszą liczbą w Polsce?
Dlaczego 80% Polaków świadomie godzi się, by ta liczba decydowała o ich minionym roku, a czasem całym życiu?
Czy macie świadomość, że właśnie liczba 37 przeszkadza większości społeczeństwa dojść do niezależności finansowej?

Ta liczba sprawia też, że nasze społeczeństwo jest smutne, zatroskane i żyje poniżej swoich możliwości.

 

Zatem czym jest tajemniczy numer 37?

Co roku każdy z nas składa PIT do urzędu skarbowego. To on pokazuje jak przepracowaliście poprzedni rok.
80% społeczeństwa to pracownicy etatowi, którzy muszą złożyć PIT37. Problem w tym, że ta grupa społeczeństwa płaci największe podatki.
Zanim otrzymają kwotę netto na konto, najpierw z ich wynagrodzenia „swoje” otrzymują instytucje państwowe takie jak ZUS i urząd skarbowy. Oznacza to, że to rozwiązanie jest najgorsze pod kątem finansowym.
Dlaczego?
Ponieważ wyliczono, że w całym życiu przeciętny obywatel najwięcej pieniędzy wyda na podatki. Nie dom, nie samochód, nie wakacje, nie ubrania tylko PODATKI!

Będąc pracownikiem etatowym warto założyć działalność gospodarczą.

Jakie są korzyści?

Zamiana PIT37 na PIT36, który otwiera dodatkowe możliwości. Działalność w pierwszych dwóch latach kosztuje ok 500 zł/mc (przez 2 lata jest w Polsce promocja ze strony państwa na ZUS). Koszty typu paliwo, amortyzacja auta, zakupy biurowe, laptop itd. możecie wrzucać w koszty. I tak to kupujecie, prawda?
Zakładając, że działalność generuje stratę, z kolei od pensji pracodawca odprowadza grzecznie podatek.
Co się dzieje przy rozliczeniu PIT36? W jednym PIT możecie rozliczyć dochody z umowy o pracę i działalności gospodarczej.

Jak to robić??

Jeśli z umowy o pracę zarobisz brutto 50.000 zł rocznie to pracodawca musi zapłacić za Ciebie około 10.000 zł podatku. Jeśli w tym samym czasie miesięczne koszty Twojej działalności wyniosą 2.000 zł, czyli w roku jakieś 24.000 zł to po zsumowaniu łączny dochód brutto wyszedł 26.000 zł. Czyli należny podatek od takiej kwoty to około 5.000 zł.

I co wtedy się dzieje?

Urząd skarbowy jest zobowiązany zwrócić Ci legalnie nadwyżkę podatku (zapłaconą przez pracodawcę) w wysokości około 5.000 zł na konto w banku. Nawet nie generując żadnego dochodu na działalności wydasz na ZUS w roku 12 x 400 zł = 4.800 zł, a otrzymasz 5.000 zł. WSPANIALE!!! No i w każdym momencie jesteś przygotowany, aby Twój biznes ruszył, bo działalność już funkcjonuje.

W ten sposób możecie zrobić pierwszy krok do założenia firmy, pomimo pracy na etacie. Czy odważycie się wykonać ten krok lub podpowiedzieć go osobom z PIT37, że są lepsze rozwiązania?
Skorzystajcie także z PIT36L. Wiecie dlaczego? Sprawdźcie!

Leave a Reply

  • (not be published)